Ať tak či onak, dětský pokoj je místem, na kterém se vyplatí dát si záležet. Radost vašeho potomka bude totiž na konci úprav, které provedete s ohledem na jeho povahu a některá přání, pravděpodobně nevýslovná a zářící oči vám projeví velkou vděčnost. I přesto je ale dobré následovat několik základních rad, díky kterým se nově upravený pokoj má šanci stát udržovaným místem plných barev a spousty hraček.

pokoj pro miminko

Kvalitní nábytek a barevné doplňky

Malé děti jsou velmi aktivními tvory, které nejen napadá navštěvovat i taková zákoutí v domě, o kterých jste možná ani nevěděli, ale olizování všech předmětů okolo nich je v určitém období jejich vývoje také oblíbenou kratochvílí. Proto volte nejen nábytek, který bude bezpečný (se skleněnými vitrínami asi úplně nepochodíte), ale také kvalitní a jehož životnost bude patřit mezi ty delší. Nábytek volte ve světlých barvách a spíše neutrálních tónech, naopak na doplňcích všude okolo se můžete pořádně vyřádit. Děti milují barvy a ocení, pokud jejich pokoj nebude v tomto ohledu minimalistický, ale naopak je barvami naprosto pohltí.

V jednoduchosti je síla

Nemusíte dětem do pokoje ihned zakoupit obrovské hromady hraček. Věřte, že jim k hezky prožitým chvílím stačí i málo. Stejně tak se zaměřte na organizaci pokoje a hlavně třízení. Výborným místem pro uložení předmětů jsou barevné plastové bedny a boxy nebo závěsné kapsáře. Snažte se prostě vymyslet takový systém, který vaše ratolest bude chápat, a tudíž bude schopna jej i dodržovat.

dívka v posteli

Vytvořte soukromí

Pokud není váš potomek malým miminkem, nejspíš bude vyžadovat prostor, ve kterém se bude moci schovat před okolním světem a jen tak snít. Nemusíte hned udělat v pokoji přestavbu a vytvořit zeď, ale barevný závěs či sedací vak v rohu se možná budou při úpravách hodit. Dětský pokoj by měl být místem, kde se dítě cítí bezpečně a jako doma. Často není nutná naprostá přestavba, někdy jen stačí vložit do svých nápadů srdce a úžasná místnost je na světě.