Pokud se zajímáte o vývoj nových technologií, pak jste jistě zaznamenali, že se, poměrně nedávno, na trhu objevily nové 3D tiskárny. Technologie nás obklopují takřka z každé strany, a jejich vývoj je neuvěřitelně rychlý, avšak málokterá z nich najde tak obrovskou oblibu ve společnosti, jako právě (výše zmiňované) 3D tiskárny, a jejich zakázkový 3D tisk. Produkty, na 3D tiskárnách vytištěné, můžeme vidět napříč takřka každým oborem, jejich uplatnění je tak vidět například u designérů, tedy třeba jako formy dekorace. Dále jejich produktů využívají lidé ve zlatnictví, či šperkařství, a hotové produkty, či pouhé součástky, můžeme vidět i ve hračkářství.

3D váza

Neodmyslitelně také patří do automobilového průmyslu, ba dokonce do architektury. Nejvíce užitečné pak mohou být v medicíně, či ve zdravotnictví. Pokud se i Vy zamýšlíte nad tím, zda využít služeb nabízejících 3D tisk na zakázku, pak Vás jistě zajímají podstatné detaily. Tedy například materiály, které se pro tento tisk využívají, jimiž nejčastěji bývá plast, wood, nebo například materiály, které jsou plněny skleněnými vlákny, či carbonem. Dále máte možnost barevného tisku, a samozřejmě si sami můžete zvolit velikost finálního produktu. Ta může dosahovat i pouhých pár milimetrů, a stejně tak i množství, které může zahrnovat celou sériovou výrobu, či naopak, jen pouhý prototyp.

3D jméno

3D tisk je navíc velmi výhodný jak po stránce ekonomické, tak ekologické, jelikož při tisku je materiál spíše vrstven, než-li obráběn, což vede k velmi nízkému množství odpadového materiálu. Zajímá-li Vás konkrétní cena za Váš produkt, pak samozřejmě záleží jak na velikosti, tak na náročnosti, ovšem největším faktorem bývá množství potřebného materiálu pro výrobu. Nezklame Vás ani kvalita, ani rychlost tisku, a ba naopak, Vás možná překvapí nízká cena za tyto produkty, proto neváhejte, a využijte těchto služeb.