A pak jsme nakonec většinou dožili i dnešních dnů. Kdy se naše děvčata od oněch dřívějších let nijak výrazně nezměnila. Dodnes na sebe patlají tu všemožnou kosmetiku, jen možná ve větším množství. Ovšem změnili jsme se prý my, tedy muži. My, kteří bychom na sebe v nejútlejším věku něco takového v žádném případě nenanesli, „protože přece nejsme holky“, a kteří jsme na sebe nic nenanášeli ani ve věku pozdějším, dobře věda, že kdybychom tak činili, připadali bychom divní nejen sobě, ale i děvčatům, která by o nás tím pádem nestála.
štětka a břitva

Zatímco v dnešní době? V dnešní době se prý stalo už tak jaksi normálním, že i chlapi na sebe nejednou něco „patlají“, aby byli krásnější.
Mezi kosmetiku, kterou dnes muži používají, prý patří především:
a) Parfémy. Musíme je prý používat, abychom byli pro ženy atraktivní a neodolatelní, a volíme ty, jež dlouho vydrží a nesou nějaký známý název.
b) Čistící gely. Pomáhají nám zbavit se problémů s nedokonalou pletí a právě pro onu schopnost odstraňovat drobné nedostatky si jich ceníme.
c) Denní a noční krém. Nanášíme je na sebe jak ve dne, tak v noci, a díky tomu vypadáme přímo božsky.
d) Přípravky po holení. Pomáhají nám pečovat o pokožku po nezbytném každodenním holení. Někdy jde o gel, jindy o pěnu, které hydratují podrážděnou pokožku.
e) Vlasová kosmetika. O vlasy se staráme, ač jich máme vesměs méně než ženy. Používáme různé gely na vlasy, posilující šampony a výživové kondicionéry.
f) Sprchové gely. Ty si vybíráme obzvláště pečlivě, protože se chceme cítit svěží a přitom vonět jako muži, zejména po sportování.
holení břitvou

Zkrátka je prý v dnešní době stejně důležitá jako ta pro ženy. Musíme ji prý používat, abychom vypadali báječně. A minimálně bez té výše zmíněné se prý neobejdeme.
Což mne jednoznačně děsí. Protože jsem byl právě přistižen, že jsem buď ustrnul ve svém dětství, nebo se svět už vážně zbláznil.
Protože chlap, který se čančá, hydratuje, voní, zjemňuje svou pleť? To pro mě prostě není chlap. To je docela obyčejná ženská. Ten je prostě „divnej“.
Anebo je divné to, v čem žiji? Protože ve svém okolí neznám ani jediného muže, který by na sebe třeba patlal denní a noční krém či gel na vlasy a pečlivě vybraný sprchový gel. A jsou kolem mě i normální plnohodnotné ženské, které by si s takovým ‚slaďouškem‘ sotva někdy něco začaly.
Protože tohle přece není chlap!