Snad každý z nás již byl alespoň jednou v životě na nějakém koncertu a odnesl si z něj buď příjemný, nebo nepříjemný pocit, případně naše dojmy byly ambivalentní. Co ale dělat, pokud si chcete z koncertu či festivalu uchovat co nejlepší vzpomínky?

zpěvák s kytarou

Kdo bude hrát?

První věc, které byste určitě měli věnovat pozornost, jsou vystupující kapely. Není asi nic nepříjemnějšího než přijít na koncert festival s očekáváním, že určitá kapela by mohla být možná dobrá (protože Vám to třeba řekli známí nebo jste zmínku o této kapele viděli častokrát na internetu), ale hned poté, co zahraje první akordy, Vám málem krvácejí bubínky. Lístky už jsou zaplacené a vrátit je nemůžete, takže Vám zbývá buď to tam nějak přetrpět a doufat, že třeba další kapela bude kvalitnější, nebo odejít a vyhodit peníze za lístky z okna. Abyste předešli této situaci, je dobré si předem naposlouchat pár alb nebo alespoň skladeb – alespoň tak budete vědět, co Vás čeká.

Pozor na sluch

Hluk na koncertech/festivalech, obzvláště třeba těch metalových nebo rockových, dosahuje často opravdu velkých hodnot. Je proto vhodné si nějakým způsobem chránit sluch. Špunty do uší na jedno použití koupíte za pár korun v lékárně a ušetříte se tak minimálně pískání v uších po koncertě, v horším případě tinnitu.

Vrstva navíc se nepronese

Koncerty většinou trvají až do pozdních večerních hodin, přičemž pokud se konají někde venku /nebo v zimě v nevyhřívaných prostorách/, může Vám být ke konci programu zima. Vyplatí se tedy si vzít vrstvu navíc, i kdyby byla sebetenčí – vyhnete se tak prochladnutí a případné nemoci.

živé vystoupení

Nechoďte sami

Tento tip platí zejména pro dámy. Zrovna těm se totiž může stát, že je na koncertě/festivalu začne někdo intoxikovaný obtěžovat. Buď jim zkazí celý koncert, nebo budou muset z koncertu rovnou odejít. Pro všechny případy se tedy s sebou hodí mít alespoň nějaký doprovod, kdyby nastal problém – na dva a více lidí si totiž někdo troufne méně pravděpodobněji než na jednoho.

Doufáme, že Vám naše tipy budou užitečné, a hlavně přejeme příjemnou zábavu na dalších koncertech a festivalech, kterých se plánujete účastnit.