Kde je prostata je ví asi každý, ale už moc lidí netuší, kde přesně to je. Já to taky tak měla, a protože jsme toto téma brali na střední zdravotní škole, tak mě toto téma docela zaujalo. Mužská prostata je o velikosti asi vlašského ořechu a váží dvacet až dvacet pět gramů. Prostata muže se nachází pod močovým měchýřem a souvisí s močovou trubicí. Pokud je prostat úplně zdravá, tak o ni muž ani neví že ji má a nestará se o ni. Potíže nastanou, až začnou být s prostatou problémy. A ten hlavní problém je, že se prostata zvětšuje. Nemusí se to stát pokaždé, samozřejmě. Každý člověk je individuální a nikdo nemá totožné tělo. Tudíž co sedí na jednoho, nemusí platit na druhého.

Věkem se prostata zvětšuje

A jak se prostata zvětšuje? Je to hlavně věkem, a to je taky ten nejčastější jev. Bohužel to není nic příjemného, ale životu nebezpečné to není, to se zase pánové bát nemusí. Ovšem ale umí pěkně potrápit nejen svou funkcí močového měchýře, který je zvětšenou prostatou poškozen utlačováním nejvíce, ale taky je to problém kosmetický. Pokud je prostata opravdu velká, jde to i na první pohled vidět, i když je muž oblečený. Není výjimka, že prostata může být velká i jako třeba grapefruit. A to si nedělám srandu, jednoho takového pána znám. Je mu k osmdesáti let a, i když to vyzní komicky, ale není, tak jeho prostat jde v jeho kalhotách více než dobře vidět.

Jsou růžné doplňky na funkci prostaty

Jako kdyby tam vážně měl ten grep nebo tenisák. Zajímavé je, že i když je tak velká, tak nebolí. Alespoň se tak svěřil mému dědovi, který měl strach, aby taky tak nedopadl. A co ještě způsobuje mužům zvětšená prostata? Velmi časté močení o malém obsahu. Přirovnala bych to k takovému pocitu, jako když jsem byl la v osmém měsíci těhotenství. Za noc jsem šla na toaletu třeba desetkrát a výsledek byl opravdu směšný. Děťátko mě neskutečně tlačilo na močový měchýř a určitě se mi zmenšil díky tlaku na méně než čtvrtku. Tak podobně je to u mužů. Kteří se ale toho mohou zbavit operací. Svou prostatu si taky můžete nechat vyšetřit. A jak jinak než vaší zadní sedací částí. Kontrolu prostaty ale nechte na odborníkovi.