Stěhování obvykle znamená mimo jiné také převoz veškerého našeho majetku, nebo alespoň většiny z nich. A to mnohdy nemusí být nic jednoduchého. Jistě, například s knihami či oblečením obvykle problém není, ale u křehkých materiálů již musíme věnovat větší péči jak balení, tak i převozu samotnému.

Otázkou tedy je, jak ochránit váš porcelán https://www.odnesto.cz/jak-ochranit-vas-porcelan-behem-stehovani/, který patří k tomu nejčastějšímu, co doma z křehkých materiálů najdeme, s výjimkou skla. Je z něj vyrobeno například nádobí, avšak v mnoha domácnostech stále ještě najdeme jako dekoraci nejrůznější porcelánové figurky. A je jasné, že vše chceme dostat do nového domova neporušené.

porcelánové nádobí

Zde samozřejmě záleží na tom, jaké máte k dispozici prostředky. Nejčastějším způsobem je totiž zabalení jednotlivých kousků do starých novin či letáků a jejich vložení do krabice, která bude vystlána stejným materiálem. Ten by měl působit jako tlumič nárazů a jím ochránit náklad před poškozením.

Ani tato metoda však není stoprocentně spolehlivá. Záleží totiž na tom, jak velkým otřesům bude během cesty náklad vystaven. A to se může lišit jak podle typu automobilu, podle uložení samotné krabice, a také podle stavu cesty.

klasický stěhovací vůz

Jistě, pomoci tomu můžeme tím, že onu krabici uložíme do automobilu tak, aby se během cesty nemohla nijak hýbat a ani se posouvat. Tak se totiž nebudeme muset bát nárazů například do stěn auta, které by mohly křehký porcelán poškodit.

To vše je samozřejmě nutné mít na paměti ještě předtím, než vůbec začneme balit. Jen tak vše zabalíme a naskládáme tak, aby se to během přepravy hýbalo co nejméně. Tím podstatně zvýšíme šanci, že vše dopravíme v pořádku na místo určení.

V úvahu je také nutné vzít i váhu a rozměry oné krabice. Ty by měly být takové, abychom ji dokázali pohodlně vzít a projít s ní dveřmi. To nejhorší, co by se nám mohlo stát, je totiž to, že nám po příjezdu na místo vypadne z rukou. A tomu rozhodně chceme předejít.