Máte k dispozici tažné zařízení na Ford Focus nebo o něm alespoň uvažujete a je před vámi ten nepříjemný životní krok, který se všeobecně nazývá strohým výrazem“stěhování“? Poradíme vám, jak si usnadnit práci a celý proces lépe zorganizovat.

stěhování krabic

Začněte s předstihem – žádné stěhování by se nemělo provádět na poslední chvíli, neboť to je vstupenka k lékaři hrozícím úrazem nebo vyčerpáním. Pěkně v klidu, s měsíčním předstihem, začněte balit věci do krabic a přemýšlejte, jak velký přívěs budete potřebovat. Dají se pronajmout a tak vám vystačí pouze tažné zařízení, samozřejmě homologované a spolehlivé.

Využijte bublinkovou a flexi fólii – zapomeňte na staré zapáchající noviny a vsaďte raději na osvědčené postupy. Až budete balit nábytek, a v ideálním případě byste jej měli rozebrat, jednotlivé komponenty balte do tenké fólie, která vše bezpečně ochrání před poškrábáním.

přívěsný vozík

Pozor na koberce – jsou-li extrémně dlouhé, zvažte jejich převoz na přívěsu. Možná, že se vyplatí pro tento případ využít stěhovací firmu, která vám vypomůže třeba i s pračkou a s chladničkou a s jinými extrémně velkými či těžkými věcmi. Investovat pár stovek do stěhováků se v tomto případě vyplatí, ušetří vám tu nejhorší námahu a starosti. To ostatní však hravě zvládnete převézt sami, pěkně v poklidu a třeba na třikrát. Navíc si jízdu můžete organizovat podle svého, a pokud vám můžeme radit, využijte nočních hodin, kdy je takřka nulový provoz na silnicích, a vyhne se vám stres.

Nezapomínejte na občerstvení – na to se občas zapomene a pak se narychlo shání někde jídlo u čerpacích stanic, kde ovšem nemusíte mít jistotu, že si tu pochutnáte na něčem zdravějším. Zajistěte si občerstvení včas, nejlépe formou lehčích pokrmů, jako jsou rybí, sýrové nebo luštěninové pomazánky, celozrnné bagety a dostatek zeleniny. Můžete zařadit i oříšky a sušené ovoce a měli byste mít při ruce dostatek tekutin, při stěhování v ideálním případě minerálku s hořčíkem, např. Magnesii.