Důvodem proč mnoho lidí vyhledává maséra, je že mají určitý problém, který přetrvává. Dalším důvodem je prevence a relaxace. Kdo by občas nepotřeboval namasírovat tělo. A také si psychicky a fyzicky odpočinout od celého světa.
masáž ženy

Typy masáží a jejich funkce

Povíme si, které masáže se používají nejčastěji a k čemu jsou dobré.
· KLASICKÁ MASÁŽ – Klasické masáže se poskytují pro své relaxační a preventivní účinky. Můžeme je taktéž zvolit, pokud máme například sedavé či namáhavé povolání, tak pro uvolnění namáhaných částí těla. Samozřejmě, že musí být prováděny v pravidelných intervalech, aby jejich účinek byl zaručen.
· RUČNÍ LYMFODRENÁŽ – někdy se také nazývá manuální lymfodrenáž. Poskytuje se zejména pro rozproudění lymfatického systému.K dalším účinkům patří zmenšení či odstranění otoků různého původu. Její využití se najde i v odstranění celulitidy či projasnění a vyčištění pleti.
· SPORTOVNÍ MASÁŽ – Tato masáž je využívána především aktivními lidmi a sportovci, po zátěži či jako příprava před zátěží, dále jako regenerace svalů. Taktéž jako relaxace před sportovními výkony.
· THAJSKÁ MASÁŽ – Thajská masáž v sobě skrývá prvky jógy, akupresury a pořádného protažení. Využívá se u bolestí zad různé intenzity, pro uvolnění svalstva po práci či zátěži, fyzické námaze, sportu nebo i třeba při psychosomatických onemocněních.
potřeby na masáž

Před tím než si zajdete na masáž

Než se rozhodnete na masáž jít, podívejte se na internet, kde si můžete najít masážní studia ve Vašem okolí a taktéž si na jejich stránkách můžete přečíst reference na daný salon, které přidali lidé, kteří už salon navštívili. Důležité je se podívat, jaké služby Vámi vybraný masážní salon nabízí. Je možné, že Vámi vybranou masáž třeba například ani nedělají. Až poté, co si to zjistíte, se objednejte.