Revitalizace bytových domů zasahuje i do konstrukce balkonů a lodžií. V domech, kde jsou tyto prostory chráněny pouhým ocelovým zábradlím, a počítá se s tím, že v rámci zateplování fasády se bude zábradlí likvidovat a nahrazovat novým, máte jedinečnou možnost namísto obdoby stávajícího řešení změnit celou koncepci a vytvořit z vašeho balkonu zimní zahradu a letní skleník v jednom.

bytový dům

Co tím máme na mysli? Jestliže se oprostíte od výstavby klasického ocelového zábradlí a dáte přednost zasklení balkonu či lodžie, získáte tím dvě řešení obytného prostoru v jednom. V zimě se toto prostředí změní v zimní zahradu, protože sklo funguje jako izolant, a díky tomu se také zvýší teplota uvnitř – mnohdy až nad bod mrazu, a pokud se odhodláte balkon alespoň mírně vytápět, můžete tu celoročně pěstovat vhodné druhy rostlin.

stavební práce

Zimní zahrada se pak koncem zimy a s příchodem jara začne postupně měnit na jarní a letní skleník, s přibývajícím nárůstem teplot tu pak můžete úspěšně vypěstovat pelargónie či petúnie a mít je nejen v převislé podobě z balkonu, ale i uvnitř. Samozřejmě se tu dá vypěstovat cokoli jiného, toto jsme uváděli jen jako příklad.

Zábradlí na balkon je bezpečné – možná vás napadá otázka, co samotné sklo, z něhož je zábradlí i horní zástěna zhotovena? Na otázku máme však jednoduchou odpověď – sklo je tvrzené, s vnitřní fólií, která nedovolí, aby se rozbilo a vysypalo, a navíc střepy by nebyly ostré, takže byste se nezranili. Tvrzená skla jsou velmi pevná a houževnatá a při běžném užívání jste na vašem balkoně v naprostém http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozklad-odpojena-cisla-a-boj-blaznu-Tady-je-CSSD-v-naprostem-rozkladu-491996 bezpečí.

Zábradlí na balkon v podobě zasklení má ještě jednu zásadní výhodu – máte tu zajištěné perfektní soukromí. Spodní část zábradlí či prosklení bude z mléčného skla, skrze nějž sice pronikne sluneční denní světlo, ale nebude na vás vidět, tím pádem si můžete vzít na balkon třeba rozkládací kempinkový nábytek.