Poněkud zapomenutá destinace jenom dvě stovky kilometrů od Chorvatska – můžete se sem vydat autokarem, autem, ale také letecky. Nechte přeplněné a drahé Chorvatsko, kam jezdí jenom Češi a Slováci, za zády a vydejte se ještě o kousek jižněji. Čarná Hora vás uchvátí svou ojedinělou přírodou, ale hlavně klidem a o mnoho příznivějšími cenami.

· Proč se Černá Hora jmenuje právě takhle?
Svůj název tento stát získal podle hor, které po dešti nabírají černou barvu. Toto pohoří se jmenuje Lovčen a zdejší hory jsou překrásným turistickým zážitkem.

Podgorica a Boka Kotorská
To jsou názvy dvou největších a nejnavštěvovanějších měst v této zemi. První jmenovaná je hlavním městem, Boka je nejnavštěvovanějším zálivem v celé zemi. Tato zátoka byla až do poloviny dvacátého století považována za „nejjižnější fjord“, tedy pozůstatek pevninského ledovce, který se zde rozkládal při poslední době ledové asi deset tisíc let před naším letopočtem. Ovšem vědci zjistili, že pevninský ledovec sahal pouze na území České republiky, kde jej zastavilo pohoří. Tato zátoka vznikla zatopením ústí řeky. Proto se zde nachází mnoho podvodních skal a oblázkových pláží mezi skalami a divokou vegetací.

Seznam světového dědictví UNESCO
Boka Kotorská je zaspána na tomto prestižním seznamu světových památek. Město je hrazeno dlouhým kamenným opevněním a město je seskládáno z bílých staveb s červenými střechami, mezi nimiž jsou pouze úzké uličky.

Hrad sv. Jana
Toto je jedna z nejnavštěvovanějších památek celé Černé hory. Je zní nádherný výhled na celou blankytnou zátoku.
Vydáte-li se zde v hlavní sezoně, je pravděpodobné, že narazíte na karneval v ulicích. Můžete navštívit město Budva, kde můžete spojit historii s koupáním. Pokud máte rádi hudební festivaly, potěší vás Budvandská riviéra, zde se hraje muzika a pije pivo neustále, a pokud budete mít štěstí, zavítá sem i některý ze známých světových kapel – Aerosmith nebo Bon Jovi.