Nebojte se, nebudeme zde dopodrobna rozebírat co v nápisu řečeno. My se jen letem světem podíváme oč jde a také se dozvíme kdože za tím vším stojí. Webové aplikace jsou na rozdíl od tvorby webu poměrně složitější záležitostí a programátor musí mít i více znalostí. Na aplikacích se také pracuje o mnoho déle a také i je je nutno zabezpečit.

programovací jazyk

Jako takové jsou spíše prostředníkem k nějaké službě. To je jejich základní vlastnost. Celá problematika je samozřejmě hodně složitá a kdybychom si ji zde chtěli rozebrat, strávíme zde celou věčnost. Nejjednodušší vysvětlení je tohle. Pokud na webu jen čtete a nelze tam kliknout myší, není to aplikace. Pokud to však jde a vám se po kliknutí objeví třeba seznam knih, už to webová aplikace je. Jednodušeji to vysvětlit už snad ani nejde. A toto vysvětlení samozřejmě neberte jako vyčerpávající a už vůbec ne jako přesnou definici. Je to prostě jen jednoduchý příklad, jako tomu rozumím já.

práce na webu

I tyto věci musí někdo udělat, a jak bývá u počítačů a programů zvykem, je jasné, že to musí být člověk. Tomu se říká programátor webových aplikací. A je to člověk, který není v branži nějaký hej nebo počkej. Je to odborník nejvyšší třídy, který se kamarádí s různými programy, pomocí kterých svou práci dělá. Přesněji řečeno programovacími jazyky, aby nedošlo k mylné interpretaci.

Pokud chce člověk vlastní web i s těmito aplikacemi, je programátor webových aplikací přesně ten člověk, který mu vše vysvětlí a poradí co a jak. Pravděpodobně mu vysvětlí rozdíl mezi webem obyčejným, a právě aplikacemi a případný zákazník si tak může udělat alespoň přibližnou představu v čem se bude pohybovat. Další případná spolupráce pak už bude jen na něm, jak se totiž rozhodne.

V každém případě, pokud byste měli i vy zájem o něco takového, tak nikde nehledejte, ale si klikněte na odkaz uvedený výše.