Měli bychom chodit 10 000 kroků denně. To odpovídá, v závislosti na velikosti těla, vzdálenosti šesti až osmi kilometrů. Podle studií jedna hodina cvičení denně nic neznamená, pokud trávíte zbývající hodiny neaktivní činností. Abyste mohli těžit z cvičení, měly by být vaše svaly neustále namáhány. WHO (Světová zdravotnická organizace) doporučuje cvičit jednu až dvě hodiny denně. Tento čas si můžete rozdělit, ale musíte si dát pozor, abyste se vždy pohybovali nepřetržite nejméně deset minut.
cesta na vycházky

Proč zrovna 10 000 kroků?

Myšlenka na 10 000 kroků denně původně pocházela z marketingové kampaně v roce 1964. Byla to doba, kdy Japonsko hostilo olympijské hry. Vlivem atmosféry letních her chtěli Japonci měřit vlastní sportovní aktivitu krokoměrem. Aby se vymanila z konkurence, japonská společnost Yamasa Tokei dala svým zařízením zvučné jméno Man-Po-Kei. Doslovně překlad zní „10 000 kroků“.

Samozřejmě, to neznamená, že každý den musíte udělat 10 000 kroků. Dokonce i studie o zdraví, které by potvrzovali kouzlo 10.000 kroku, stále chybí. Je však zřejmé, že dostatečné cvičení je pro naše tělo a mysl důležité.
chůze polem

Snížení hmotnosti a další důvody pro více pohybu

Kostra a svaly potřebují cviky, které tělu pomáhají, aby pracovalo správně. Zejména se tímto způsobem správně aktivuje kardiovaskulární systém a metabolismus. Existuje však ještě více důvodů, proč byste měli dělat 10 000 kroků denně.

Tak 10 000 kroků udělá vaše tělo dobře:

● Zadní svaly jsou často oslabeny sezením. Chůze, nebo pěší turistika napomáhají posílení svalů a také prevenci nebo zmírnění bolesti.

● 10 000 kroků denně zvyšuje fyzickou zdatnost. Cítíme se lepší a odolnější.

● Zvlášť pohyb na čerstvém vzduchu posiluje náš imunitní systém ve všech měsících roku.

● Pokud se pohybujete pravidelně, zabraňujete nebo zmírňujete bolesti těla.

● 10000 kroků: kolik kalorií to je? V závislosti na vaší rychlosti, vlastní kvalitě chůze a váze spalujete asi 2 000 až 3 500 kalorií týdně. Kromě toho chůze stimuluje metabolismus tuků. Tímto způsobem je bráněno obezitě a dokonce můžete ztratit nadbytečné kilogramy.

● Pokud se dostatečně hýbete, riziko vzniku cukrovky nebo osteoporózy se sníží. Dostatek cvičení v každodenním životě pomáhá předcházet kardiovaskulárním problémům.

Takhle vás pohyb posiluje psychicky:

● 10 000 kroků také zvyšuje přívod kyslíku do mozku. Tímto způsobem se můžete lépe soustředit a být efektivnější.

● dostatečné cvičení zajišťuje uvolnění hormonů štěstí. Jste v lepší náladě a možná dokonce můžete zamezit depresím.

● prostřednictvím pohybu můžete snížit negativní emoce a stres.