Každý chce cestovat. Všichni chceme vidět spoustu míst a nechceme si přiznat, že ne všichni na to máme. Dnes jde ale cestovat bez toho, aniž byste si museli spoustu měsíců šetřit, nebo si dokonce půjčovat peníze. Stačí vědět, jak cestovat chytře a kde nejvíce ušetřit. Pokud vás toto téma zajímá, pokračujte ve čtení.

promrhané peníze
Vyrazit za hranice je jednodušší, než tomu bylo kdysi

politická situace
– více příležitostí
– kvalitně vytvořený cestovní ruch a příležitost pro turismus
– finanční situace

Tohle všechno nasvědčuje tomu, že jsme velmi polepšili a naučili jsme se srovnat krok se západní Evropou i se světem. Vyrazit do světa a objevit cizí země i kultury je dneska in a velmi moderní, proto se není čemu divit, že jsme si na tento standard zvykli. Ale to neznamená, že si tomu přivykla i naše peněženka.
CESTOVÁNÍ JE PRO VĚTŠINU ČECHŮ STÁLE DRAHÉ
Proto cestujte s rozmyslem a vyplatí se vám to. Hlavně finančně.
· vždycky všechno plánujte
· Všechno dostatečně dlouho promyslete
· Správné načasování je klíčové
peníze ve vašich rukách
Chcete ušetřit? Vyhněte se hlavním sezonám. V létě většina lidí létá k moři, v zimě zase jezdí na lyže. Pokud chcete co možná nejlevnější dovolenou, nejezděte tam, kam všichni, v době, kdy se tam hrnou davy. Hlídejte si také ceny zájezdů. Vyplatí se cestovat z Německa, jelikož jsou jejich zájezdy klidně dvakrát levnější než ty naše. Také si srovnejte, jak velké cestovní pojištění chcete platit. V Česku se stává, než si turisté zbytečně připlácejí.

Sledujte cenu letenek – překvapí vás, jak moc letenky ovlivní cenu zájezdů nebo celkové ceny za dovolenou. Porovnejte také cenu letenek u několika různých agentur, které je nabízejí. Stává se, že je levnější letět z Berlína, Vídně nebo Krakova než z Ostravy, Prahy nebo Brna. Pokud cestujete v Evropě a jedete autem, nezapomeňte porovnat ceny za benzín, abyste nebyli třeba v Itálii nebo v Německu překvapeni.