Lehký make-up
Asi každá žena řeší v horkých dnech problém se svým make-upem, který se většinou roztéká a na pleti příliš dlouho nevydrží. Řešením může být make-up s lehčím složením nebo BB krémy, které zakryjí menší nedostatky a pleť bude i tak působit přirozeně. Základem je také správně make-up nanést, a to jen v jedné vrstvě. Nezapomeňte také zvolit vhodný odstín k Vašemu tónu pleti, která už může být opálená.
dámské makeup.jpg
Pudr nebo bronzer
Pokud máte problém v letních měsících s mastnější pletí, která se nevzhledně leskne, určitě si nezapomeňte přikoupit i vhodný pudr. Ten nanášejte na pleť zlehka a vhodným štětcem ho pečlivě zapracujte do tváře. Můžete ho nanést i na oční víčka, které budou perfektně připravené na oční stíny. Pokud chcete působit přirozeně opáleným dojmem, vsaďte na bronzer, který Vaši pleť navíc úžasně rozzáří.
Tvářenka
Zdravá líčka jsou důležitá i v létě, proto určitě tvářenku ze svého líčení neodstraňujte. Stačí když si vyberete lehčí sypkou tvářenku vhodné barvy, kterou můžete doplnit rozjasňovačem. Pozor na tvářenky v tubě, mohou být na léto příliš výrazné a špatně roztíratelné.
blondýna v klobouku.jpg
Oční stíny? Ano, ale s mírou.
Pokud potřebujete zvýraznit oči i v létě a bez očních stínů se prostě neobejdete, nevadí. Stačí když si vyberete ty vhodné, které obstojí i v horkých dnech. Volte spíše sypké stíny v přirozených jemných barvách jako bílá, zlatá, bronzová, hnědá nebo šedá, které jsou doplněny třpytkami. Ty Vaše oči rozzáří a budete vypadat úžasně.
Řasenka a tužka na oči
Řasenku zvolte voděodolnou, kterou můžete použít i na koupaliště. Pokud potřebujete opticky zvětšit oči, použijte klasickou tužku na oči, kterou však naneste jen jemně do krajů obou očí. Pokud jí jemně překryjete šedým stínem, zajistíte tím její fixaci.
Lesk na rty nebo rtěnka?
Pokud vyrážíte k vodě, volte raději lesk na rty, který vypadá přirozeně a zároveň Vám dodá šmrnc. Pokud si potrpíte přeci jenom na výraznějších odstín, zvolte lehký balzám, který je vyroben v sytých odstínech jako rtěnky. Určitě vynechte matné syté odstíny rtěnek, které se hodí spíše na chladnější období.