Nedávno jsem si prohlížel reklamní leták tohoto diskontního řetězce a přemýšlel jsem, jestli opravdu jejich obrovský titulek je pravda, nebo ne. Podíval jsem se tedy konkrétně na tyto výrobky a zjistil jsem zajímavou věc.
prodej se slevou
Slevy, slevy, slevy

Zajímavá věc je v tom, že v letáku nejsou u těchto produktů většinou původní ceny. Je to schválně? Může být pravda, že tam původní ceny nejsou schválně. Proč? Zákazník by mohl zjistit, že “bombastická cena” vlastně není tak výhodná. Může přijít i na to, že cena je stejná jako v jiném obchodě. Ano, obchodní řetězce spoléhají na to, že obyčejný člověk nemá čas studovat letáky a porovnávat ceny od všech obchodů. Naopak je stále více lidí, kteří mají přehled o cenách na trhu a dávají si pozor na to, co je levné a co ne. Mnoho výzkumů již ukázalo, že velká část lidí nakupuje podle slev a letáků.
paříž obchod

Jak to tedy je?

Pustil jsem se tedy do porovnávání cen. Patřím k těm co mají přehled o cenách a nakupují dost podle slevových letáků. Porovnával jsem několik výrobků, jako např.: sýr, některé mléčné výrobky, majonézy, sladkosti, značkovou kosmetiku a drogérii, značkové nápoje a další. Přišel jsem na zajímavou věc. Možná pro někoho překvapení, ale většina výrobků je opravdu až o více než 50% levnější než klasicky v obchodě. Například jedno značkové máslo, které jinde stojí přes 50 Kč a v tomto případě je pouze za 24,90 Kč. Značkový mléčný nápoj, který klasicky stojí kolem 25 Kč a zde stojí 14,90 Kč a mnoho dalších opravdu výhodných cen. Našel jsem i některé výrobky, které stojí podobně. Nicméně celkově se v rámci akce “bombastické ceny” rozhodně vyplatí nakoupit, jelikož na “značkových výrobcích” opravdu můžete ušetřit.
tašky na nákupy
Je potřeba si nicméně uvědomit, že člověk většinou nakoupí i věci, které v akci nejsou a tím pádem se může stát, že utratíte mnohem více. Je jasné, že s tím obchodník také počítá. Nejlepší volbou je napsat si nákupní seznam, ale i to není záruka, že nekoupíte nic navíc. Existuje ještě možnost vzít si do peněženky jenom určité množství peněz a žádnou kartu. Pak více utratit nelze a máte jistotu. Rozhodně takové akce využívejte, mají ji několikrát ročně. Vyplatí se toho využít! Tak hurá na nákup a neutraťte moc peněz.