Dospělí si vybírají obuv, dle libosti a především prakticky. Děti ovšem nemají smysl rozeznávat, co jejich nožičkám sedí a je pro ně dobré. Musíte jim proto pomoci a myslet na všechno potřebné za ně. Aby se vám později odvděčili zdravou a pevnou klenbou nohy.
dětské tenisky)¨

První seznámení s botičkami

Pokud už vaše děťátko začalo chodit, je čas začít se rozhlížet po jeho prvních botičkách. Důležitým znakem ještě před tím, než začnete vybírat je zjistit, jestli vaše děťátko opravdu stabilně chodí a stojí, aby se mu nožička v botě zbytečně nelámala. Nedávejte mu boty hned, jak se naučí stát a udělá pár krůčků, pro jeho zdraví a bezpečí je potřebné nechat ho naučit chodit bos, aby zjistilo, k čemu chodidla slouží a jak se na nich udržet. Výběr první dětské obuvi, by měl vaše kroky nasměrovat do speciální obuvi pro děti. Jako první obuv se doporučuje vybrat zdravotní, která odpovídá všem normám a požadavkům pro jeho „první kroky“. Doporučená obuv, musí mít pevnou (lehkou) podrážku z ohebného (nejlépe) koženého materiálu vrchní části, kde je nožička schovaná. Musí odpovídat i výškovým požadavkům a to značí, čím vyšší ke kotníkům, tím lépe!
kožená dětská obuv

JEDNO LÉTO = JEDNY BOTY

Vyvarujte se nápadům, že pořídíte už svému většímu dítěti botičky na léto, aby je měl i na to příští.Nikdy nenechávejte místo vepředu dětské boty s myšlenkou, že do nich doroste.Vaše dítě potřebuje stabilitu a pevnou obuv, nikoliv rostoucí „typ bot“. Na tom, se můžete vyřádit v podobě dětského oblečení, co se ale bot týče, dopřejte jim kvalitu za každých okolností. Pokud léto skončí, kupte mu nové. Pokud skončí zima, na tu další mu opět sežeňte nové.Je zásadní, obuv pravidelně vyměňovat a pořizovat na dané roční, nebo přechodní období novou. Dítě není jako dospělí, noha mu roste a vždycky v daný moment, potřebuje mít nohu přesně upevněnou v ní. Dopřejte jako rodiče, svým dětem zdravý a bezpečný pohyb, v jejích botičkách. Spoléhají na vás!