Bez rozdílu na roční období, věk, nebo váhu, každý z vás může pro pohyb ve vašem životě (bez toho, že by jenom chodil) udělat více, než je tomu doposud. Jestli trpíte už jenom při představě, že by jste chtěli se sebou něco udělat a začít preferovat zdravý a plnohodnotný životní režim s pořádnou dávkou pohybu, nebrečte hned při myšlence, že musíte hodiny dřít v posilovně. Zpevnit a posílit tým vaše tělo můžete i bez pomoci zátěže zvedání činek a nesmyslu, jakým je běžecký pás. Proč se nerozběhnout venku, kde je to přirozené a pro vaše tělo naprosto přirozená aktivita?
běh v lese

Ještě před samotným začátkem

Pro počáteční odhodlání k tomu, aby jste začali běhat, vám musí být jasných několik zásad:
1. Stanovte si cíl – nedávejte si příliš vysoké nároky v tom, kolik kilometrů, by jste chtěli běžet, ale spíše si stanovte rozumnou trasu, kterou budete schopní uběhnout.
2. Hlídejte si tempo – prioritou není běžet co nejrychleji, aby jste své tělo rozpohybovali, ale držet si tempo, které si budete držet a tím pádem i správně dýchat.
3. Vhodná obuv – to, že se dokážete rozběhnout ve všech botách ještě neznačí, že jsou všechny boty určené ke běhání! Zvolte si správnou a pohodlnou obuv, která je k běhu určená a zajistí vám nejenom správné držení těla, ale i bezproblémový průběh vašeho běhu.
běhání po schodech

Oblečení je základ všeho

K tomu, aby se vám dobře běželo za všech podmínek a každého počasí je nutné dobře si uhlídat to, v čem se rozhodnete vyrazit ven. Špatné je, když si myslíte, že při běhu se dostatečně ohřejete a zapotíte, proto není nutné se příliš oblékat. Není to pravda, tělo potřebuje být v teple a pokud se obléknete málo, můžete se brzy dostat do zdravotních potíží, z možného ofouknutí větru, když budete mokří. Nepodceňujte své oblečení! Správně, byste na sebe měli navlíknout několik vrstev sportovního (nikoli běžného) oblečení, které umí dýchat, udrží vaše tělo v teple a navíc je z příjemného a lehkého materiálu, který váš běh nijak omezovat nebude.