V dnešní době se stále častěji hledají ekologičtější varianty na spoustu běžných věcí, tedy i na úpravu vody v bazénech. Bezchlorová úprava vody https://www.bazenygluc.cz/bezchlorova-uprava-vody.php je mnohem ekologičtější a navíc voda bez chlóru je zdravější. Hlavně s rozmachem vnitřních bazénů se začaly hledat jiné možnosti úpravy vody než je chlór a to kvůli jeho nepříjemnému a dráždivému zápachu. Dnes Vám představíme některé varianty bezchlorové úpravy vody.

UV lampa

Velmi známá UV lampa je velmi účinnou metodou ošetření vody. UV lampa je napojena na výtlačné potrubí a její záření tak působí na všechnu protékající vodu. UV lampy jsou k dostání v různých velikostí a vybrat se tak tedy můžete dle velikosti Vašeho bazénu.

Systém UV lampy

Elektrolíza slanou vodou

Další variantou bezchlorové úpravy vodyje elektrolíza vodou slanou. Elektrolíza způsobí uvolnění volného chlóru a dojde k okamžité dezinfekci. Odstraní se tedy nepříjemný zápach chlóru a není již třeba jeho dalšího užití. Sůl ve vodě by měla být v přibližné koncentraci 3-4g na litr. Sůl se dodává ve velkých pytlích a sype se při napouštění bazénů a případně se dosypává při větším dopouštění vody. Toto zařízení je velmi jednoduché a nenáročné na prostor a lze ho nainstalovat již k stávajícím bazénům.

Systém Laguna nebo Amur

K nejméně známým variantám patří systém Laguna nebo Amur. Tato zařízení jsou schopná pomocí elektronického systému vytvořit neškodné kovové ionty, které následně ve vodě hubí vodní řasy, ale i bakterie a viry. I toto zařízení je malé a nenáročné na prostor a instalaci.

Amur

Všechny tyto systémy se doporučují používat s pískovou filtrací vody, která zajistí křišťálově čistou vodu po celý rok používání bazénu. Před zavedením těchto zařízení je dobrá spolehlivá mechanická filtrace vody a následně její pečlivá dezinfekce a to i bazénu, aby se zajistilo zničení všech možných bakterií, virů a plísní, které se běžně nachází v prostředí i ve vodě a mohou škodit lidskému organismu.