Mnohé z vás sáčky s uzavíracím zipem pravděpodobně nepřekvapí, protože je dobře znáte, ale možná se ještě najde někdo, kdo se s těmito výrobky tak často nesetkává, a neuvědomuje si plně jejich vlastnosti. Jaké jsou tedy výhody tohoto řešení balení předmětů?

těstoviny z bílé necelozrnné mouky vysypané ze zip sáčku

Neprodyšnost – polyetylen staví část svého úspěchu na této vlastnosti, což je pravý opak polyuretanu, u něhož je prodyšnost naopak klíčová například u výroby zdravotních matrací nebo stélek dámských letních bot. Do polyetylenového sáčku můžete zkrátka vložit cokoli s naprostou jistotou, že vám předmět nenavlhne, nezmokne a nepřijde k úhoně např. kvůli zvýšené prašnosti. V kombinaci s uzavíracím zipem máte k dispozici obal dokonale hermeticky uzavřený před průnikem vody, což se může hodit např. při turistice v přírodě pro zabezpečení mobilního telefonu.

rozemleté mandle

Zdravotní nezávadnost – když se řekne zdravotní způsobilost, znamená to, že lze materiál využít i na balení potravin, a právě toto je jednou z oblastí, kde se zipové sáčky perfektně uplatní. Skvěle se hodí i pro dlouhodobé skladování celozrnných obilovin, mouky, sušeného ovoce, ořechů, luštěnin, těstovin, strouhanky, koření a celé řady dalších surovin či potravin, které uplatníte ve vaší kuchyni. Výhodou zip sáčků je i možnost uzavřít je tak, že z nich vytlačíte přebytečný vzduch (např. namočením do nádoby s vodou), čímž snížíte u potravin oxidační efekt.

Spolehlivost – na zip sáčky https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack je spolehnutí za každých okolností, uzavírací zip je natolik pevný, že vám pohlídá, aby se nikam nerozkutálely korálky, nepoztrácely sponky do vlasů, neztratily se šroubky z rozebraného rádia anebo sběratelské exponáty poštovních známek, které dosud nemáte v albu. Do sáčků se zipem můžete vkládat trvanlivé potraviny, hračky, šicí potřeby, kancelářské potřeby, zkrátka cokoli se do nich vejde, a nemá ostré hrany, že by to mohlo sáček protrhnout.