Jednoleté dítě je věku, kdy jej každou chvíli zaujme něco nového. V tomto období se učí rovněž prvním samostatným krůčkům. Vhodným dárkem může být dřevěné chodítko, které bude bezpečnou oporou děťátka. Vnučka by se s ním mohla naučit dobře držet stabilitu. A sloužit by mohlo i jako vozítko na hračky. Dalším dobrým typem na dárek pro roční dítě je tahací hračka, která jej bude doprovázet při jeho prvních krůčcích. Navíc by vnučku motivovala k překonávání překážek při chůzi a rozvíjela motorické dovednosti.

dítě

Na trhu je mnoho variant tahacích hraček – od malých s rolničkou, po velké se zvukovými efekty a zvířátky ke vkládání. Okolo jednoho roku si děti začínají tvořit citové vazby k plyšovým mazlíčkům, kteří se stávají nepostradatelnými kamarády na cestách v kočárku i při usínání v postýlce. Vnučce by plyšový medvídek udělal určitě velkou radost. Anebo látková panenka, která je lehká a dobře by se jí držela v náručí. Vhodnými edukativními hračkami mohou být hračky magnetické a dřevěné, které podněcují ke spolupráci a napomáhají tak rozvíjet jemnou motoriku dětí.

hračky

K prvním narozeninám

Inspiraci na vhodný dárek pro vnučku, k jejím prvním narozeninám, lze najít v internetovém magazínu . Je to dárek, který by se mohl malé slečně opravdu líbit. Kvalitní a pohodlné body, vyrobené ze stoprocentní bavlny, s potiskem podle vámi vybrané předlohy. Originál s českým nápisem, se zárukou stálobarevnosti natištěného motivu, i při častějším praní. Podle ročního období jsou v nabídce jak s krátkým, tak i dlouhým rukávem. A bohatá nabídka je rovněž i potištěných letních overalů. Nakonec to bude, babičko a dědečku, nejlepší dárek, ze kterého zůstane památka z oslavy prvních vnuččiných narozenin. Na společné rodinné fotografii. I po letech.