Přemýšlíte nad tím, jak vaši zahradu nápaditě oživit? Chyb jí jakési kouzlo v letních večerech, či jarních vlhkých ránech? Plánujete zařídit novu zahradu, nebo jen potřebujete vylepšit tu starou? Zkuste požít pár prvků, které z obyčejné zahrady udělají krásnou jedinečnou oázu.


socha

Tůňka s vodotryskem: Zahrádky s jezírky patří mezi ty nejkrásnější, když do vody nainstalujete navíc vodotrysk, fontánku, či vodopádek, přinese vám zvuk zurčící vody navíc krásný relax. Pokud vás odradí spotřeba elektřiny nutná k cirkulaci vody, je možné zakoupit třeba fontánku na solární pohon. Jako vodní nádrž můžete použít třeba jenom dřevěné vědro, nebo smaltový lavor. Jezírko s lekníny, vodními rostlinami a rybkami má ale také své kouzlo. Pokud se rozhodnete pro větší jezírko, můžete do něj navíc zakomponovat dřevěné molo, či můstek, které dodají zahradě obrovské kouzlo. A smočení nohou v křišťálové vodě v parném létě je opravdu požitek.

kameny

Světýlka: Často sedáváte na zahrádce i večer a chcete, aby vaše zahrada dokázala obživnout i po tmě? Útulnost malých světýlek přiláká na vaši zahradu víly a skřítky a vaše zahrada se rázem promění v kouzelné divadlo. Vybírat můžete ze světýlek do zásuvky, světýlek na baterky, nebo na UV záření. Výběr designu je pak už na vás. Lampionky dodají zahradě exotický nádech, malé drobné žárovečky zase něžnost a tajuplnou krásu.

světlo

Kamínky: Kameny v zahradě navodí trochu horskou atmosféru, pokud si vysypete plácek oblázky, tak zase naopak připomenou mořskou pláž. Zkuste si s plochými kamínky vyskládat mezi zelení drobné chodníčky. Takovéto chodníčky můžeme vidět v japonských zahradách a přímo lákají k projití. Cestičky klikaťte kolem keříků, bylinkových záhonků, stromů, či jezírek. Díky těmto pěšinkám nebudete muset ve vlhkém období muset chodit po blátě a navíc se po nich v létě krásně chodí bosky. Kamínky jsou samozřejmě také důležitým prvkem do skalek a jezírek.