Vyrážení za nákupy nemusí být pro každého zrovna zábavné. Na jedné straně si rádi zboží sami vybíráme, prohlédneme a zkontrolujeme, ale na straně druhé zase často nemáme čas ani chuť se tlačit ve frontách u pokladen nebo vůbec cestovat do velkého supermarketu. Služby, jenž nabízí potravinové e-shopy jsou výhodné také pro ty, kteří žijí sami a nemají možnost přivést si těžký nákup nebo pro staré či nemocné lidi, pro které i jen cesta za nákupem je obtížná. Pohodlné dodání potravin až domů má svoje velké přednosti a výhody a využívá jej stále více lidí.
nakupující žába
TESCO
Známý potravinový řetězec byl první, který u násv roce 2012 spustil nabídku potravin on-line. Okopíroval tím model své mateřské společnosti ve Velké Británii.V sedmi krajích naší republiky je jeho služba dostupná miliónům zákazníkům, kterým vybírá to nejčerstvější zboží. Vede v nabídce masa, mléčných výrobků a drogistického zboží.
nákladní auto
KOŠÍK
Z tepla domova si širokou škálu čerstvých potravin objednáte také na portálu, který funguje od roku 2015. Milým bonusem je doručení zdarma u první zásilky. Objednání i zde jde hladce a ani přehlednost zboží vás nezklame. Zboží je pečlivě zabalené a v úhledných taškách a kurýři profesionální a milí. Drobná nevýhoda je zde snad jen ta, že zaplatit lze pouze hotově – kartou jen předem přes internet.

ROHLÍK
Firma byla založena v roce 2014 a pro zákazníky je nejrychlejším řešením, protože nákup doručí vždy do 90 minut! Výhodu má také v tom, že jako jediný nabízí možnost objednat si zboží přes mobilní aplikaci. Kurýři bez řečí vynesou nákup i do nejvyššího patra a pro členy klubu Rohlík je doprava zdarma.
bedýnka zeleniny a ovoce
KOLONIÁL
V provozu je od poloviny roku 2015. Sice pokulhává v nabídce pečiva, ale mile vás překvapí bohatou nabídkou zeleniny a ovoce, ale i širokým sortimentem kávy. Lze mu vytknout jedině o něco dražší služby než u konkurence.