Vidíme je snad všude kolem nás nespočet exkluzivních nabídek na nebankovní půjčky, které nás pouze dostanou do dluhové pasti. V rámci takových rychlých půjček se jedná téměř o lichvářství. Společnosti typu Homecredit či Cetelem si účtují astronomické částky za „mikro“ půjčky. Poté už člověk jen může očekávat příchod exekutora.
našetřené mince.jpg
V rámci nebankovních půjček však existuje jedna přijatelná, která nám zajistí potřebné finance. Pokud nesplňujeme požadavky nebo nemáme potřebnou bonifikaci na získání hypotéky je to také naše jediné řešení.
Tím řešením je americká hypotéka. Jedná se o typ nebankovní půjčky, která nám při minimální zajištění poskytne obnos od 150 000 Kč až do částek několika milionů korun.
Co je zapotřebí?
Proto abychom získali tento typ nebankovní půjčky musíme udělat minimum. Stačí nám stejně jako u hypotéky vlastnit nemovitost, kterou můžeme zastavit.
Hodnota nemovitosti musí být vždy vyšší než požadovaná částka, jelikož banky poskytují půjčky do 75 % hodnoty zástavy. Tímto způsobem se banka chrání od případné ztráty zisků.
Ohledně stanovení hodnoty nemovitosti nemusíte mít strach. Tyto služby je třeba využívat u půjček, které přesahují částku 500 000 Kč.
Kromě zástavy si musíme být vědomi, že půjčka také bude něco stát. Jedná se hlavně o poplatky za vyřízení dokumentace k sjednání půjčky. Dále případné využití služeb soudního znalce. Půjčku je samozřejmě nutno splácet. Sazba je možné stanovit fixně či variabilně. Dnes se však využívá hlavně fixační sazba, kdy pravidelně splácíme pevně stanovenou částku.
cihly a peníze.jpg
Hlavní výhodou americké hypotéku je její bezúčelovost. Je tedy jedno na co ji využijeme a nemusíme dokládat jako u hypotéky potřebnou dokumentaci o postupu ve stavbě či rekonstrukci.
Bezúčelovou hypotéku nalezneme v portfoliu řady bankovních společností, které nám ji rády poskytnou. Je však zapotřebí dávat si pozor abychom byli schopni půjčku splácet. V opačném případě bychom mohli sklouznout do dluhové pasti.