Spousta věcí jde dělat jednoduše, tak, aby se nejen šetřila vaše peněženka, ale zároveň taky životní prostředí. Často alternativní zdroje energie slouží jako výborný nástroj státu při vytváření pracovních míst, ale také jako ušetření na straně občanů. Proč by vlastně občané nemohli využít síly slunce nebo větru, pokud jim to pomůže? Je jisté, že energetické společnosti jen tak nepustí svůj monopol na energii a ještě potrvá spoustu let, než si lidé budou moci vytvářet sami pro sebe energii, aby byli co možná nejvíce nezávislí.
chlap a žárovka
Avšak již dnes si můžeme například ohřát vodu v bazénu, aniž bychom používali nějaké předražené ohřívadla apod. vám ukáže jak na to. Jedná se o velmi jednoduchý nápad. Vezmete plachtu, kterou přehodíte přes bazén, aby se tam nedostaly mouchy, žáby a podobná svoloč. Zároveň ona plachta vlivem slunečních paprsků zahřívá nejen sebe, ale zahřívá i vodu, se kterou je v těsné blízkosti. Plachta vyprodukuje přesně tolik tepla, aby se voda „nevypařila“, ale aby se oteplila. Samozřejmě, v létě se přesně taková plachta vyplatí, pokud se chcete koupat v noci.
panáček s helmou

Jsou další způsoby

Není to ale jenom bazénová voda, kterou můžete ohřát. Jsou tu i jiné využití. Například pokud u vás hodně fouká a chcete mít zdroj čisté vody, stačí nasbírat při každém dešti nějakou tu vodu do barelů a sudů nebo ideálně do nějakého jezírka a připojit tam větrný mlýnek, který bude generovat energii pro motorek.
zářící slunce
Voda, která je v pohybu, je méně náchylnější na sinice a další řasy a tak bude co možná nejdéle čistá. To ocení zejména zahrádkáři v létě a vůbec všichni, co vodu chtějí i nějak jinak využít než na rostliny. Nebo můžete rovnou zvolit solární panely pro váš dům. Mnohé společnosti nabízejí dokonce i „virtuální baterii“, kde vyrobíte přes léto energii a v zimě ji můžete čerpat.